wbijam.pl Wsparcie Kontakt

Archiwum wiadomości dotyczących anime i powieści light novel Kyokou Suiri

[anime] Kyokou Suiri 09: „Komisja do spraw pokonania Stalowej Damy”.

Już 7 marca w sobotę o godzinie 25:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek pierwszej serii anime Kyokou Suiri zatytułowany „Komisja do spraw pokonania Stalowej Damy”. „Czy Stalowa Dama naprawdę istnieje? A może jest tylko wymyśloną przez kogoś miejską legendą? Pora na walkę o prawdę i fałsz! Rozpoczyna się komisja do spraw pokonania Stalowej Damy!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 29.02.2020

[anime] Kyokou Suiri 08: „Tkaczka fikcji”.

Już 29 lutego w sobotę o godzinie 25:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek pierwszej serii anime Kyokou Suiri zatytułowany „Tkaczka fikcji”. „Stalowa Dama Nanase stopniowo rosła w siłę i utrwalała swoje istnienie. Tymczasem Kurou oraz Kotoko podejrzewali, że w centrum całej sprawy znajduje się kuzynka chłopaka, Rikka Sakuragawa, która zmarła jakiś czas temu...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 22.02.2020

[anime] Kyokou Suiri 07: „Przygotowania do bitwy ze Stalową Damą”.

Już 22 lutego w sobotę o godzinie 25:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek pierwszej serii anime Kyokou Suiri zatytułowany „Przygotowania do bitwy ze Stalową Damą”. „Detektyw Terada zostaje zabity przez Stalową Damę. Jeśli Kotoko, Kurou i Saki nie zareagują, mogą pojawić się kolejne ofiary. Muszą jak najszybciej pokonać Nanase. Jednak czy w aktualnej sytuacji to w ogóle będzie możliwe?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 15.02.2020

[anime] Kyokou Suiri 06: „Racjonalna fikcja”.

Już 15 lutego w sobotę o godzinie 25:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek pierwszej serii anime Kyokou Suiri zatytułowany „Racjonalna fikcja”. „Dzięki wyobraźni wielu ludzi Nanase zyskuje materialną postać oraz nieśmiertelność. By ją pokonać, Kotoko, Kurou oraz Saki muszą wymyślić historię wykraczającą poza pierwotną opowieść o potworze wyobraźni ze stalową belką...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 08.02.2020

[anime] Kyokou Suiri 05: „Potwór wyobraźni”.

Już 8 lutego w sobotę o godzinie 25:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek pierwszej serii anime Kyokou Suiri zatytułowany „Potwór wyobraźni”. „Kotoko zaprasza byłą dziewczynę Kurou do restauracji. W tym samym czasie natyka się na walczącą ze Stalową Damą swoją drugą połówkę! Jak zakończy się spotkanie tych troje wyjątkowych, związanych z duchowym światem, przeznaczonych sobie ludzi?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.02.2020

[anime] Kyokou Suiri 04: „Idolka, którą zabiła stalowa belka”.

Już 1 lutego w sobotę o godzinie 25:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek pierwszej serii anime Kyokou Suiri zatytułowany „Idolka, którą zabiła stalowa belka”. „Stalowa Dama Nanase atakuje! Jej pierwotna postać, idolka Karin, zmarła tajemniczą śmiercią. By pokonać niebezpiecznego ducha, Kotoko i jej partner będą musieli odkryć prawdę kryjącą się za jej zgonem...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 25.01.2020

[anime] Kyokou Suiri 03: „Plotki o Stalowej Damie”.

Już 25 stycznia w sobotę o godzinie 25:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek pierwszej serii anime Kyokou Suiri zatytułowany „Plotki o Stalowej Damie”. „Seria incydentów z udziałem ducha-zabójcy wstrząsa Makurazaką. Sprawcą jest kobieta bez twarzy przyodziana w czerwoną suknię. Czy za wszystkim naprawdę stoi duch byłej idolki, Stalowej Kobiety, Nanase?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 18.01.2020

[anime] Kyokou Suiri 02: „Co usłyszał wężowy strażnik...”.

Już 18 stycznia w sobotę o godzinie 25:30 (17:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek pierwszej serii anime Kyokou Suiri zatytułowany „Co usłyszał wężowy strażnik...”. „Wężowy strażnik bagien Tsukuna prosi o pomoc boginię mądrości w spędzającej mu sen z powiek sprawie – zabójca pozbył się na jego bagnach ciała. Czy Kotoko i jej partner zdołają przynieść pokój zamieszkującym bagna istotom?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.01.2020

[anime] Anime Kyokou Suiri.

Kyokou Suiri to anime z gatunku thriller, tajemnica, przygoda, fantasy studia NAS na podstawie powieści light novel autorstwa Shirodairy Kyou. Streszczenie fabuły: „Gdy Kotoko była jeszcze zwykłą dziewczyną, została uprowadzona przez youkai. Stwory owe uczyniły ją potężnym medium między światem duchowym oraz ludzkim, jednak musiała za tę moc słono zapłacić - straciła oko oraz nogę. Teraz, kilka lat później, pełni pieczę nad niebezpiecznymi potworami, jednocześnie podkochując się w młodym mężczyźnie imieniem Kurou, który również jest wyjątkowy - incydent z youkai zapewnił mu moce leczące. Ku jego zaskoczeniu, Kotoko prosi go o połączenie sił w walce z renegatami youkai...”Na tę chwilę brak danych co do długości pierwszej serii, jednakże prawdopodobnie będzie trwała jeden sezon (12-13 odcinków). Premiera zaplanowana została na 11 stycznia. Tłumaczenie przygotuje dla Was Oozora z grupy promującej kulturę Dalekiego Wschodu, Twoja Mała Japonia. Nie zapomnijcie wesprzeć projektu darowizną, bym mógł nadal wydawać dla Was regularnie kilka serii anime (wsparcie).

Dodano: 10.12.2019
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, openingi, endingi.
Podobne anime (nichijou): Clannad, Decadence, Fumetsu no Anata e, Kyokou Suiri, Somali to Mori no Kamisama, Suisei no Gargantia.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.